Prosta sprzedaż auta do skupu

Każdy, kto choć raz próbował sprzedać auto wie, jak trudno jest tego dokonać. Kupcy nierzadko zachowują się irracjonalnie – umawiają spotkanie, a następnie nie przyjeżdżają, czepiają się nawet nie znaczących usterek kosmetycznych, żądając opuszczenia ceny o kilkanaście procent, obiecują kontakt, po czym nie oddzwaniają. Często proces sprzedaży auta trwa tygodniami – a i tak okazuje się nieskuteczny. Transakcja zaś, jeśli nawet dojdzie do skutku, poprzedzona jest zazwyczaj nerwowymi i trwającymi nawet kilka dni negocjacjami…


Co, gdyby był lepszy sposób? 

 

Co to jest “sprzedaż aut do skupu”?

Sprzedaż aut do skupu jest właśnie tym lepszym sposobem, o którym wspominaliśmy we wstępie do naszego artykułu. Polega on na tym, że naszym kupcem staje się nie osoba prywatna, ale specjalistyczny skup aut – a dlaczego jest to sposób lepszy?

 

Ponieważ pozwala on zaoszczędzić czas i nerwy, oraz cieszyć się gotówką ze sprzedaży auta nierzadko już po pierwszym spotkaniu. Nie ma mowy o jakimkolwiek wybrzydzaniu ze strony klienta – skup samochodów jest szybki i konkretny, a do tego zazwyczaj przyjmuje wiele różnych rodzajów pojazdów. Do skupu aut można sprzedać samochody zarówno nowe, jak i używane, w różnym stanie technicznym. Szansa na powodzenie transakcji jest wielokrotnie większa, niż gdybyśmy mieli sprzedać samochód indywidualnemu klientowi, a wszelkie formalności ograniczone są do minimum. Warto rozważyć tę opcję w szczególności wtedy, gdy pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki – transakcja jest tu naprawdę bardzo prosta, a dodatkowymi środkami będziemy mogli cieszyć się nawet w ciągu 1 godziny.

 

Skup samochodów Warmińsko - Mazurskie Moto Handel zaprasza do sprzedaży pojazu

 

Jakie pojazdy można sprzedać do skupu?

To, jakie samochody przyjmie dany skup aut zależy przede wszystkim od polityki wewnętrznej firmy. Zazwyczaj oferta jest jednak bardzo szeroka. Zdecydowanie najczęściej sprzedawanym rodzajem samochodów są, rzecz jasna, te osobowe, jednak do skupu oddać można również pojazdy dostawcze, ciężarowe, czy minibusy. Bez znaczenia jest także marka pojazdu. Choć siłą rzeczy niektóre z nich są bardziej pożądane niż inne, generalnie w skupie można spieniężyć samochody każdej w miarę popularnej marki.

 

Wiele osób zastanawia się, ile można uzyskać sprzedając samochód do skupu. Aby oddać sprawiedliwość, przyznać należy, że zazwyczaj rzetelny,  indywidualny klient jest w stanie zapłacić o kilka procent wyższą kwotę, niż skup samochodów (dla którego zakup taki jest inwestycją, która ma się przecież z nawiązką zwrócić). Problem w tym, że obecnie coraz trudniej trafić na dobrego klienta, z którym współpraca przejdzie bez problemu. Biorąc zaś pod uwagę dodatkowe udogodnienia, jakie oferuje profesjonalny skup samochodów, w tym możliwość spieniężenia auta nawet w jeden dzień, czy brak uciążliwych formalności – okazuje się, że opcja taka jest nawet znacznie bardziej atrakcyjna, niż samodzielna sprzedaż auta.


Zanim sprzedamy pojazd, niezbędna będzie jego wycena. Wysokość kwoty, jaką uzyskamy, zależy od kilku różnych czynników. Liczy się marka i model auta, rok produkcji, stan techniczny, wyposażenie, ale także unikatowe, szczególne cechy pojazdu, wyróżniające go na tle innych aut z tej samej serii. Pamiętajmy, że cena w skupie samochodów może być negocjowana. Jeśli zatem nie zadowoli nas pierwotna wycena auta, możemy spróbować nieco podnieść kwotę, jaką uzyskamy za sprzedaż naszego pojazdu, by bardziej nam odpowiadała. 

 

Jak wybrać odpowiedni skup aut?

Najlepiej zdecydować się na skup aut, który oferuje bezproblemowy kontakt z klientem, przyjmuje pojazdy bardzo różnego rodzaju, a także gwarantuje szybką i uczciwą wycenę. Te czynniki zagwarantują nam, że nasz samochód spieniężyć tak szybko, jak to tylko możliwe i na atrakcyjnych, uczciwych warunkach.

Wybierając skup samochodów dobrze zdecydować się na opcję o uznanej już renomie, działającą na rynku od wielu lat. Firma taka ma bowiem bogate doświadczenie w swoim fachu, a co za tym idzie jest w stanie podejść indywidualnie do każdego kontrahenta i spełnić jego oczekiwania w satysfakcjonujący sposób.

Moto Handel zaprasza. Sprawdź co skupujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *