Na co zwrócić uwagę wybierając skup aut?

Sprzedaż auta w skupie ma niewątpliwie bardzo wiele zalet. Po pierwsze – pozwala pozbyć się pojazdu w szybki sposób i bez zbędnych formalności. Po drugie – gotówkę do ręki można otrzymać nawet jeszcze tego samego dnia. Po trzecie – w skupie aut można sprzedać nawet pojazd nadający się już tylko i wyłącznie do zezłomowania. 

Nie są to, rzecz jasna, jedyne zalety, jakie ma to rozwiązanie – niemniej jednak należy pamiętać, że skup aut skupy aut nierówny. Zanim podejmiemy decyzję o sprzedaży auta do skupu, należy dokładnie zastanowić się, który wybierzemy. Na co zwrócić uwagę?

Korzystajmy tylko z usług legalnego skupu aut

Po pierwsze należy upewnić się, czy wybrany przez nas skup aut działa legalnie. Każdy skup samochodów używanych, w szczególności ten świadczący usługi złomowania i recyklingu aut, musi posiadać odpowiednią licencję oraz zezwolenie na prowadzenie działalności. Jest to niezbędne, ponieważ po odebraniu wraku pojazdu skup aut musi wystawić odpowiednią dokumentację, niezbędną do wyrejestrowania samochodu.

Skup aut Używanych Warmińsko - mazurskie

Sposób wyceny auta – kwestia kluczowa

Sprzedaż samochodu do skupu aut wiąże się, oczywiście, z nieco niższą kwotą sprzedaży, niż gdybyśmy sprzedawali pojazd bezpośrednio innemu kierowcy – nie oznacza to jednak, że powinniśmy zostać oszukani. Warto więc zainteresować się tym, jak dany skup samochodów podchodzi do kwestii wyceny.

Dobry skup aut charakteryzować będzie bardzo przejrzyste podejście do kwestii wyceny. Liczy się więc przede wszystkim stan techniczny auta (choć najczęściej spokojnie sprzedamy także pojazdy powypadkowe czy uszkodzone), jego marka, model, oraz data produkcji. Nie bez znaczenia jest także wyposażenie pojazdu – na przykład oryginalność części, czy dodatkowe akcesoria zamontowane w samochodzie. Wycena prowadzona jest w taki sposób, by zadowolić obie strony – musi ona zagwarantować, że skup aut nie straci na transakcji, ale jednocześnie sprzedający musi uzyskać konkurencyjną, uczciwą kwotę.

Warto wybrać taki skup pojazdów używanych, który zapewni nam w pełni darmową wycenę naszego samochodu.

Skup aut osobowych, ciężarowych, busów, maszyn rolniczych, motorówek

Płatność do ręki to niewątpliwy atut

Wybierając skup samochodów używanych warto zdecydować się na taką opcję, która zapewni nam natychmiastową wypłatę należnych nam pieniędzy, najlepiej bezpośrednio po zawarciu umowy sprzedaży. Pamiętajmy, że przelew bankowy może trwać nawet kilka dni, w zależności od tego, w jakich bankach posiadają konta obie strony transakcji. Pieniądze uzyskane od ręki natomiast można spożytkować natychmiast, co jest szczególnie dużym plusem wtedy, gdy mamy naprawdę pilne potrzeby; konieczność wykupienia lekarstw, uregulowania zaległych płatności itd.

Dobry skup aut ogranicza formalności do minimum

Pamiętać musimy, że sprzedaż samochodu w skupie aut używanych z natury powinna być szybka i bezproblemowa. Wszelkie formalności powinny być zatem ograniczone do minimum, a sama umowa – prosta i zrozumiała. Dobry skup samochodów charakteryzuje także to, że to jego pracownicy przyjadą do nas obejrzeć samochód, a następnie, w razie podpisania umowy sprzedaży, samodzielnie odbiorą zakupiony pojazd z naszego miejsca zamieszkania. Nie musimy więc męczyć się z koniecznością uruchomienia niesprawnego pojazdu tylko po to, aby dotrzeć na miejsce transakcji. 

Skup aut używanych Olsztyn Moto - Handel

Opinie o skupie aut

Jak nietrudno się domyśleć – wysokiej klasy skup samochodów używanych powinien cieszyć się także nieposzlakowanymi opiniami dotychczasowych klientów. Wybierając konkretną opcję, zawsze warto zastanowić się, jakie były dotychczasowe doświadczenia innych klientów danego skupu. Znaleźć je przecież możemy na wiele sposobów – przeszukując lokalne fora internetowe, konsultując się ze znajomymi, czy też na specjalistycznych portalach z ocenami. Pamiętajmy, że stawiając na odpowiednio wysoko oceniony skup samochodów używanych gwarantujemy sobie najwyższą jakość obsługi, a także bardzo korzystną wycenę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając skup aut używanych, warto zwrócić uwagę na zakres terytorialny jego działania. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest skup działający na terenie całego kraju. Dzięki temu zyskamy pewność, że interesujący nas skup pojazdów używanych podejmie z nami współpracę bez naliczenia dodatkowych kosztów. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą – warto również sprawdzić, czy dany skup aut przyjmuje pojazdy od firm i instytucji. W większości przypadków tak właśnie jest, dzięki czemu legalnie możemy sprzedać całą flotę niepotrzebnych nam już pojazdów.

Skup aut osobowych, ciężarowych, busów, maszyn rolniczych, motorówek

Jaki skup samochodów używanych warto rozważyć?

Jeśli szukamy dobrej jakości, profesjonalnego skupu samochodów, który działa na terenie całej Polski i przyjmie pojazdy różnego rodzaju i przeznaczenia – zdecydowanie warto wybrać skup https://moto-handel.pl/. Obsługuje on nie tylko pojazdy osobowe – sprzedać można tu także quady, busy czy auta dostawcze. Warto podkreślić, że spełnia on wszelkie wymagania, które wymieniliśmy w treści naszego artykułu. Oznacza to, że jest wręcz optymalnym wyborem dla każdego, kto chce w szybki sposób sprzedać swój pojazd, niezależnie od jego rodzaju. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *