Wydanie wtórnika tablic rejestracyjnych

Ogólna - 30-08-2019

Wydanie wtórnika tablic rejestracyjnych

Jeśli zgubiłeś lub skradziono ci tablice rejestracyjną to najlepiej złożyć wniosek w Wydziale Komunikacji o wydanie wtórnika. Tablica wbrew pozorom narażona jest na wiele czynników, które mogą spowodować, że niewiadomo kiedy zniknie nam z samochodu.

Jeżeli wymieniasz tablicę ponieważ są na niej nieczytelne znaki to nie trzeba zgłaszać tego na policji ale jeśli tablica została zgubiona lub skradziona należy to zrobić jak najszybciej by uniknąć przykrych konsekwencji. Takie policyjne zaświadczenie przyda się w Wydziale Komunikacji gdy tablice nam skradziono, a my wnioskujemy o nowe numery. Białe tablice rejestracyjne z symbolem PL i unijnymi gwiazdkami mogą zostać wymieniane pojedynczo, natomiast w przypadku tablicy z logiem PL i flagą Polski należy wymienić komplet. Jeśli straciliście czarne tablice należy samochód przerejestrować by dostać nowe tablice.

Wymagane dokumenty

- Dowód osobisty, paszport lub inny dokument tożsamości do wglądu
- Dowód rejestracyjny
- Ważna polisa OC
- Dowód opłaty za tablicę
- Oświadczenie o zgubieniu lub kradzieży czy zniszczeniu tablic lub tablicy rejestracyjnej

Jeśli właścicielami są dwie osoby to obie muszą się stawić w Wydziale Komunikacji trzeba okazać pełnomocnictwo jednej z nich. Kiedy tablice będą gotowe po odbiór trzeba wziąć ze sobą kartę pojazdu oraz drugą tablicę jeśli wnioskowaliście o wymianę jednej.

Życzymy powodzenia i bezpiecznej drogi.

Opłaty za wtórnik tablic rejestracyjnych

Samochodowe 1 szt.40,00
Samochodowe 2 szt.80,00
Motocyklowe40,00
Motorowerowe30,00
Indywidualne 1 szt.40,00
indywidualne 2 szt.80,00
Samochód zabytkowy 1 szt.50,00
Samochód zabytkowy 2 szt.100,00
Zabytkowy motocykl50,00
Wydanie kompletu znaków legalizacyjnych12,50
Opłata ewidencyjna0,50

Jeżeli wnioskowaliście o wydanie nowych tablic z nowymi numerami to opłaty będą wyższe z racji wydania nowego dowodu osobistego.

Samochód 2 szt.185,50
Motocykl, przyczepa, naczepa, ciągnik126,50
Motorower116,50

Lukas - 30-08-2019